top of page

מסגרת טיפולית ייחודית שתסייע לילדכם בחייו החברתיים והאישיים

הקבוצה היא סביבה תומכת ומעודדת שינוי

 

הטיפול הרגשי בקבוצה בתיווכם של בעלי-החיים מספק לילדך חוויה מרגשת ומקום בטוח לשיתוף ולהתמודדות עם קשיים, עצם היותו חלק מקבוצה מכילה ומוגנת המלווה במטפלת מקצועית ובעלת ניסיון רב, מקנה לו תחושת שייכות וביטחון כבסיס הכרחי לשינוי. 

קבוצת שווים אינטימית מגבירה מוטיבציה אצל ילדים לעבוד יחד, לשתף פעולה, לדחות סיפוקים, להתמודד עם תסכולים, להישמע לכללים ולחוקים בקבוצה, לנהוג בסבלנות ובכבוד לסביבתם ועוד.

 

הקשר עם בעלי-החיים נותן בסיס להתנסויות חדשות שבכוחם לשנות התנהגויות לא רצויות, לעזור לילד לרכוש מיומנויות חברתיות ולהתמודד עם קשיים רגשיים בצורה התואמת את גילו.

מטרות הקבוצה:

 • העלאת המודעות העצמית של ילדך לגבי התנהגותו התקשורתית

 • העלאת הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות של הילד לפעול במצבים חברתיים

 • שיפור מיומנויותיו החברתיות כגון- קבלת חוקים חברתיים ויכולת השתלבות בקבוצה, הקפדה על תורות, שיתוף פעולה בקבוצה, התמודדות עם מצבי קונפליקט, פיתוח סובלנות.

 • פירוש נכון של סיטואציות, פירוש ושימוש נכון בשפת הגוף, יכולת הקשבה ואמפתיה לאחר

 • פיתוח מיומנויות רגשיות תקינות- זיהוי וביטוי רגשות באופן תקין, התמודדות עם רגשות, יכולת איפוק ודחיית סיפוקים, התמודדות עם קושי, קבלת הפסד, וויסות כעסים ותסכול, היכולת להבין את צרכי האחר. זיהוי והתמודדות עם רגשות שונים כחלק מקבוצה

 

יתרונות של טיפול רגשי קבוצתי בעזרת בעלי חיים

 • מנעד התנהגויות רחב - שילוב בעלי החיים בקבוצה מעשיר את טווח ההתנהגויות והאינטראקציות ומאפשר לילד בחירה רחבה יותר לדרכי תקשורת, מגע ושיתוף.

 • מעודדים קשר - בעלי החיים, מטבע היותם יצורים מגיבים, יוצרים סיטואציות חדשות ולעיתים לא צפויות, ובכך מעוררים את חברי הקבוצה לתקשר ולהתחבר במהירות ובקלות יחסית.

 • שחרור עכבות - הקרבה או האחיזה בבעל החיים משחררת חסמים והופכת את הילד לנגיש ופתוח יותר לקשר.

 • ממטופל למטפל - אחד היתרונות הבולטים בשילוב בעלי חיים בקבוצה הוא לקיחת אחריות וטיפול בהם על ידי הילדים, באורח פלא הופך הילד מנזקק ותלוי למעניק ומטפל, התרחשות זו בלבד בכוחה להעצים ולנסוך תחושת ביטחון ובגרות בילד.

 • מוטיבציה והתמודדות - קבוצת שווים אינטימית מגבירה מוטיבציה אצל ילדים לעבוד יחד, לשתף פעולה, לדחות סיפוקים , להתמודד עם תסכולים, להישמע לכללים ולחוקים בקבוצה, לנהוג בסבלנות ובכבוד לזולת ועוד.

 • שינוי התנהגות – בעלי החיים נוטים לשקף את הלך רוחו של זה האוחז בהם, כאשר הילד חסר שקט או אגרסיבי, בעל החיים יחוש זאת וישקף לילד את התנהגותו ואז גם יגיב בצורה דומה או יברח, דבר שיאלץ את הילד לשנות את התנהגותו על מנת להצליח יותר בפעם הבאה.

 

כמה? מתי? ואיפה?

הקבוצה מיועדת לגילאי 9-4
תקיים 14 מפגשים שבועיים,
ב"חווה של חווה" קיבוץ חפץ-חיים (ליד גדרה) 

בנוסף יתקיימו 3 מפגשי הורים במהלך הטיפול: המפגש הראשון הוא פגישת ייעוץ ובדיקת התאמה והרשמה לקבוצה ולאחר מכן יתקיימו פגישות הורים לעדכון וקבלת אינפורמציה על תפקודו של הילד לצורך הבנה טובה יותר של עולמו החברתי והרגשי, קבלת כלים על מנת לתמוך ולקדם את הילד במסגרת הביתית ובמידת הצורך ולבקשת ההורים יעשה מעקב התקדמות גם במסגרת החינוכית מול הצוות החינוכי הרלוונטי.

 

למועדי הקבוצות שנפתחות, לפרטים נוספים והרשמה אתם מוזמנים ליצור קשר 050-8802810 או למלא פרטים ביצירת קשר באתר.

אני מזמינה אתכם להצטרף למסגרת טיפולית ייחודית המקנה לילדכם מענה מקצועי ומקיף, שיסייע לו בחייו החברתיים והאישיים, ויעניק לו את היכולת להיות וליהנות מקשר.

bottom of page