top of page
רכישה
The_kidsLogo2-small-2.png
  • Facebook

מדריך להורים וילדים

להתמודדות מיטבית עם רגשות
יכולת זיהוי, הרגעה, ושליטה טובה יותר בתגובות רגשיות, במצבים חברתיים, ובמצבים שכיחים ומאתגרים
מחיי היום-יום בהתמודדות ההורית.

ravit_golan_book-cover.png
תקציר הספר

בתום קריאת הספר תוכלו גם אתם לדבר ב”שפת הילדים”

הספר ״שפת הילדים״ נועד להדריך – הן את ההורים והן את הילדים – להתמודדות מיטבית עם רגשות- יכולת זיהוי, הרגעה, ושליטה טובה יותר בתגובות רגשיות. הספר עוסק במצבים שכיחים ומאתגרים מחיי היום-יום בהתמודדות ההורית, ומעניק כלים אשר תורמים לשכלול מיומנות פתרון בעיות, לשיח מקרב ולהרחבת המילון הרגשי. הספר מעניק להורים ולילדים הזדמנות ייחודית לעבד את חוויותיהם הרגשיות במשותף ולהציץ זה לעולמו הפנימי של זה.

 

הספר מעודד את הילדים להזדהות עם נגה, גיבורת הסיפורים המופיעים בו, ולהיחשף דרך עיניה לחוויות דומות לשלהם, לזהות את רגשותיהם ולדבר עליהם, וללמוד פתרונות אפשריים לבעיותיהם, פתרונות שיסייעו גם להם וגם לנו, ההורים.

השיח הרגשי המתאפשר בזכות ספר זה מסייע לילדים – ולנו ההורים – ללמוד איך לומר את הדברים ואיך להסבירם באופן שיקל עלינו להתמודד בסיטואציות השונות בחיי היום-יום, ומעניק לילדים הזדמנות נדירה ומעצימה להיות שותפים בתהליך מציאת הפתרונות לבעיות.

למדו להכיר את שפת הרגשונים

ravit_golan_illustration-1.png

שלום חברים, שמי נגה.

תודה שבאתם לבקר אותי כאן, בספר שלי.

יחד נצא לטיול מיוחד בארץ הרגשונים

ואגלה לכם איך אליהם פונים.

מוכנים?

הידד... לדרך יוצאים!

הרגשונים הם חברים שעלינו שומרים,

ולנו עוזרים להרגיש נעים — בבטן, בלב וגם בַּפּנים.

לפעמים הם פשוט מתבלבלים,

ואז צריך לפנות אליהם בשפת הרגשונים.

ככה הם יודעים מתי לבוא וגם מתי אינם צריכים.

רוצים שאלמד אתכם?

כשרגשון פועל נרגיש אותו בבטן, ונראה אותו בפנינו,

בשפתיים, בגבות, בעיניים ובלחיים.

ravit_golan_illustration-4.png
ravit_golan_illustration-3.png

האם הייתם רוצים ללמד את הילדים להכיר ולדבר על הרגשות שלהם?

האם אתם זקוקים לדרכים יצירתיות יותר כדי להשיג את שיתוף הפעולה של הילד, או כדי לעודד אותו לחלוק את משחקיו עם אחיו ועם חבריו?

האם אתם מרגישים שהילדים אינם משתפים אתכם בחוויות משגרת היום?

האם אתם מוצאים את עצמכם מבקשים מילדיכם את אותה הבקשה שוב ושוב?

ומדוע הם חשים סערת רגשות כשאנו מסרבים להם לדבר מה או כשהם מתוסכלים מהפסד במשחק ?

איך להשתמש בספר
ravit_golan_book-inside.png

איך להשתמש בספר?

בספר שני רבדים: האחד, סיפורי הילדים, המזמנים להורה ולילד קריאה ולמידה משותפות. אפשר להקריא לילד סיפור אחד בכל פעם, ובסוף הקריאה לערוך יחדיו שיח רגשי: איך נגה הרגישה כשהדבר קרה? האם היה לה נעים או לא נעים? האם גם לך קרה פעם משהו כזה? האם גם אתה הרגשת כמו נגה? וכן הלאה. במקצת הסיפורים משולבות שאלות מובנות, ואפשר להיעזר בהן.

הרובד השני הוא הדרכת ההורים, קטעים המופיעים לאחר כל סיפור שנועדו ללמד את ההורים על החוויה הרגשית של הילד ולהכיר להם דרכים שונות וישימות להתמודדות מיטבית עם החוויה.

הספר הנפלא של רוית גולן, הגיע לחיינו בדיוק בזמן הנכון. כמו שאני רואה את זה, יש לנו אחריות גדולה כהורים, לעזור לילדים שלנו לפתח מודעות לעולם הרגש. מה הם מרגישים בדיוק? מה עורר בהם רגש כזה ולא אחר? איך לנהל את העולם הרגשי? ובכלל, לעזור להם להבין שיש קשת של רגשות, שהעולם הוא מקום מורכב, ושרגשות הם דבר מתחלף. הספר של רוית הוא כלי שימושי מצויין, כדי להגביר את השיח עם הילדים על הנושא החשוב הזה, בצורה חוויתית ומגבשת

חדי | אמא לשניים

הספר הזה הפך לאחד הלהיטים של שעת השינה, הבנות בוחרות איזה סיפור שהן אהבו ואנחנו קוראות אותו ביחד. אני מרגישה שהן יכולות להזדהות עם הרגשות של נגה והקונפליקטים שהיא חווה. זה כאילו שנגה נמצאת שם להסביר לנו (ההורים) את מה שהילדים שלנו מרגישים בלי שהם יצטרכו לנסות להסביר את זה. 

מה שמיוחד בספר הזה שרוית מעבירה בצורה כל כך מקורית, זה שאנחנו זוכים לראות את החוויה מתוך עיניהם של ילדינו, ועצם הקריאה יחדיו מעצימה את החיבור ביננו ע"י הבנה הדדית ויותר כלים להבין את הרציונל מאחורי ההתנהגות (הלעיתים תכופות) של הילדים. הדף הראשון שמכיל את כל הרגשונים זו אטרקציה וכלי נהדר בפני עצמו, כיוון שהבנות מצביעות על רגשונים שונים ומספרות שהן מרגישות דומה. מה שיצר אצלינו דרך נהדרת לפתוח את ההרגשות שלהן בסופו של יום וגם לשמוע על היום שעבר ואיך הן הרגישו.

מומלץ לכל בית שרוצה למצוא שפה משותפת עם הילדים ולראות את עולמם מזוית חדשה ומרתקת.

לימור ש. | אמא לשתיים 

את הספר של רוית הכרתי דרך הורים שהמליצו בגן, ודרכו מצאתי אוסף של רעיונות ופעילויות יצירתיות לשוחח עם ילדים על רגשות, על החוויות מהיום יום שלהם, ולהקריא להם סיטואציות שמעוררות בהם מחשבה ורצון להשתתף ולהציע פתרונות, הספר משרת אותי גם בשיחות עם הורים שמשתפים בהרבה מחוויותיהם בבית ומוזכרות גם בספר ואני שואבת משם הצעות ורעיונות שאני יכולה לתרום ולהעביר להורים שיוכלו לסייע לילדים גם בבית.

ממליצה בחום רב.

אורית ס. | גננת בגן-ילדים

את הספר "שפת הילדים" רכשתי עבור הילדים הפרטיים שלי, השיח הרגשי זה דבר שאני מאוד מאמינה בו וזה נתן לנו דרך משותפת לי ולילדים לעשות זאת יחד, לצד תוכן להורים עם מידע חשוב ומעורר מחשבה, נגה הג'ינגית מלווה אותנו גם בבית ואני הרבה משתמשת בה גם בבה"ס בשיח בכיתה עם תלמידים ובשיחות הורים.

אביבית ז. | יועצת בה"ס יסודי

צור קשר

© 2019 by Ravit Golan. 

רוית גולן

רוית גולן מטפלת רגשית בילדים בעזרת בעלי חיים ומדריכת הורים, (M.A), יועצת חינוכית והתפתחותית לגיל הרך.

מנחת קבוצות טיפוליות לקידום מיומנויות חברתיות בקרב ילדי הגן ובתי הספר בעזרת בעלי חיים.

כותבת מאמרים אינפורמטיביים לקהילת ההורים בנושאים הקשורים להתפתחות הילד ויועצת לצוותים במסגרות חינוכיות

ravit_2.jpg
רוית גולן
צור קשר
bottom of page