טיפול דיאדי (הורה-ילד) בעזרת בעלי-חיים

מסגרת יחודית שמעניקה להורים כלים ומיומנויות לזהות קשיים ולהתמודד במיטביות יחדיו בטיפול משותף

טיפול דיאדי (הורה ילד) בעזרת בעלי-חיים

 

כיום מידע רב בנושא הורות "נמצא באוויר". אנו ההורים מקשיבים לתכניות ברדיו ובטלוויזיה, משתתפים בפורומים באינטרנט, משוחחים עם חברים וקוראים ספרי הדרכה ולומדים הרבה מחוויות אלה. עם זאת לפעמים אנו מנסים פתרון שנראה כל כך פשוט בטלוויזיה ואצלנו זה פשוט לא פועל. לתחושת התסכול והקושי נוספת הרגשת כישלון ואכזבה שלנו ההורים מהילד ולעיתים מעצמנו -כהורים.

 

ולכן יחודיותו של הטיפול הדיאדי הוא שילוב איש מקצוע ביחסים שבין ההורה-והילד, שיתרון המטפל על פני ההורה בטיפול הוא- שהוא אינו מופעל רגשית מתגובות הילד ולכן יכול בצורה אובייקטיבית לייעץ, לתמוך וללמד בשטח כיצד להוות מודל מיטבי שהילד יוכל להתפתח בו במיטביות ולהתגבר על קשייו, להקל על מתחים רבים בסביבת הבית ובחוץ ולתרום להנאה שבהורות.

 

הטיפול מקנה עקרונות וכלים להורות מיטיבה. יסייע בהתמודדות היומיומית עם שאלות ואתגרים בהתייחס לילדכם. הכרת דרכים מעשיות להיות קרובים יותר לילדיכם, וכלים יצירתיים לגדל אותם בהנאה. כלים אלו מאפשרים לפתח שפה משפחתית אחידה, המבוססת על מנהיגות הורית, שותפה בין ההורים, אהבה, הנהגת כללים, נוכחות הורית ותקשורת מכבדת.

 

כיצד מתבצע הטיפול?

בטיפול נראה איך יחד איך קשיי הילד באים לידי ביטוי בסביבה הטיפולית היחודית, למשל במקרים של קושי בדחיית סיפוקים וקושי בכיבוד כללים- הילד ידרש לצורך יצירת הקשר עם החיות להתנהל לפי כללים ולווסת התנהגותו, וכך בטיפול נוכל לראות כיצד הילד מתמודד והמטפל יוכל ללמוד איזה מענה נותן לכך ההורה ובמידה והוא נמצא כפחות יעיל לפתרון הבעיה יוכל להציע פתרון חלופי ולנסות אותו יחד בטיפול, כך שההורים זוכים לרכישה של המון כלים ומיומנויות חדשות שעובדות ו"נבדקו" מול הילד, והוא משתף איתם פעולה, אותם יוכלו ליישם בבית לאחר מכן.

 

לפרטים נוספים והרשמה אתם מוזמנים ליצור קשר 050-8802810 או למלא פרטים ביצירת קשר באתר.

לדוגמא, במקרים של חרדות ילדים

ההורים מתקשים להוות דמות מרגיעה לילד ויש נטייה לשתף פעולה עם החרדה, ליצור לילד סביבה סטרילית ולנקות איומים שעלולים להעלות בקרבו את החרדה, אבל בעצם זה מוביל לפגיעה בילד שכן שיתוף הפעולה עם המנעויות אלו -מעצימות ותורמות להתפתחות החרדה.  ולכן נדרש טיפול דיאדי במקרה זה, בו ישנה התערבות איש מקצוע שתסייע במצוקה הן של הילד והן של ההורים, על ידי החזרת הביטחון ותחושת המסוגלות ביכולת להתמודד, יצירת אבחנה בין מצב מסוכן לחרדה, הבנה של סימפטומים, של דפוסי המנעות וכן הלאה.